problemy z brzuchem

Temat zapisany dość delikatnie. O czym chcę napisać? O problemach zdrowotnych związanych ściśle z naszym brzuchem, a dokładniej o biegunce. Skąd się ona bierze? Powiesz pewnie, że z zatrucia. To pierwsze skojarzenie podawane przez większość osób. Przyczyn biegunki jest jednak więcej, niestety. Biegunka zwiastuje zazwyczaj chorobę, często o wielopoziomowym przebiegu. Bywa tak, że biegunka to niestety jeden z wielu objawów choroby. Jakiej więc choroby możemy się spodziewać mając biegunkę? Tu warto wskazać przede wszystkim:

  • zakażenie rotawirusami czyli grypę żołądkową
  • zapalenie bakteryjne w postaci Salmonelli
  • zatrucie środkami chemicznymi, czy nieświeżym jedzeniem
  • zatrucie lekami, czy zatrucie rtęcią,
  • zapalenie trzustki lub jelit.

Jak widzisz, wśród wszystkich wskazanych powyżej schorzeń, brzuch i cały układ pokarmowy odgrywa kluczową rolę. Wniosek z tego jeden. Jeśli cokolwiek negatywnie wpływa na przebieg pracy naszego układu trawienia, możemy spodziewać się zaburzeń w wydalaniu, w tym właśnie biegunki.

N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>