jak smog na nas wpływa?

Czemu jestem kolejną osobą, która smogiem Ci głowę zawraca? Przecież wszyscy o tym piszą, więc po kiego powielać ten temat. Powielać trzeba, aż do znudzenia. Zwłaszcza, że ten pseudo łagodny smog ma ogromny wpływ na moją codzienność. Mam wrażenie czasami, że niedługo wpadnę w sidła tej czarnej chmury i mnie nie wypuści.

Smog działa na nasze zdrowie wręcz rujnująco. W kilku słowach to ujmując. Smog sprzyja zapaleniu błony śluzowej całego układu oddechowego, szczególnie fragmentu oskrzelowego, a także upośledza funkcje obronne dróg oddechowych, torując drogę wirusom i bakteriom. Smog także upośledza wymianę gazową w płucach i zwiększa ryzyko alergii. Pamiętajmy, że jeśli wyjdzie się w czasie smogu na powietrze i zacznie się kaszleć, mieć łzawienie oczu, uczucie drapania w gardle a także momentami ucisk w klatce piersiowej – można się domyślić, że jest to efekt smogu. Trzeba przeczekać.

Od smogu dusimy się, czujemy jakbyśmy połykali ogromną czarną kulę, lepką i ohydną. Smog nie jest niczym przyjemnym, dlatego warto unikać wdychania tak zanieczyszczonego powietrza. Tu poleca się maski anty-smogowe. O tym w kilku słowach jutro.

N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>