Smog – czym jest

Od pewnego czasu słyszymy ciągły alarm smogowy. Media prześcigają się w podawaniu norm czystości i jakości powietrza i straszą nas bardzo wysokimi wynikami. Powietrze jest bardzo zanieczyszczone i czuć to na każdym kroku. Z czego to wynika? Smog to zjawisko, które nie odstępuje nas na krok od wielu lat. Jednak z każdym rokiem jest coraz gorzej.

Według encyklopedii smog to „nienaturalne zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zanieczyszczenia powietrza wskutek działalności człowieka oraz niekorzystnych zjawisk naturalnych: znacznego zamglenia i bezwietrznej pogody”. Smog bierze się przede wszystkim z naszych codziennych nawyków. Palimy papierosy, jeździmy nagminnie samochodami i palimy w piecach tym, co niekoniecznie dobre.

Od pewnego czasu mówi się głośno o alarmie smogowym. To nazwa społecznego ruchu na rzecz ograniczania emisji zanieczyszczeń do powietrza. W Polsce, ze względu na rosnące zanieczyszczenie powietrza, w ostatnich latach powstało kilka miejskich alarmów smogowych, które to w ostatnich tygodniach są ciągle podkreślane.

N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>