buty na ślub cywilny: jakie wybrać?

Sukienka gotowa, więc teraz czas na drugi najważniejszy element w przypadku stroju na bal cywilny. Wpis dotyczy Panny Młodej, ale goście także mogą znaleźć tu inspiracje :) Ślub cywilny choć nie zawsze w białej sukni, powinien mieć elegancki wydźwięk. I tak oto buty powinny być bardzo eleganckie. Na jaki model postawić?

Przede wszystkim wygodny. Nie ma nic gorszego, niż ogromne, przeogromne szpilki na których przyszła żona chodzić nie potrafi. Obcas powinien być widoczny, ale nie może to być szczudło. Nic z tych rzeczy!  Buty na ślubie powinny być delikatne i choć nie koniecznie jasne, nie mogą rzucać się w oczy. Tu więc zdecydowanie odradza się kolory: czerwony, niebieski, zielony, fioletowy, czarny. Wydaje mi się, że czarna sukienka czy czarne szpilki nijak pasują do takiej uroczystości. I choć AVE MARIA nam nie zagra, czerń jest tu nie na miejscu.

Jakie kolory się poleca? Biel, kremową biel, lekki róż lub błękit. Takie buty idealnie pasują do okazji i nie rzucają się w oczy. Sugeruje się unikać urozmaiceń w postaci faktur, wypukłych elementów czy co gorsza napisów. Buty powinny być gładkie.

Planujesz ślub w niedługim czasie? Chodzenie na obcasie wiąże się z tym, że początki bywają trudne. Dlatego zamiast pokazywać się światu niepewnie kołysząc się na wysokich szpilkach i ciągle potykając, lepiej poćwicz w domu. Wtedy ani Ty, ani Twój przyszły mąż nie zachwiejecie się w trakcie uroczystości i zajmiecie tym, co tego dnia dla Was najważniejsze.

N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>