naturalne kosmetyki dla dzieci

Cześć!

Ostatnio pisałam o tym, czym należy się kierować przy wyborze odpowiednich kosmetyków dla dziecięcej skóry. Podkreślałam jak istotny jest skład kosmetyków, a także odznaczenia ważnych instytucji medycznych w naszym kraju. Dziś chcę poświęcić chwilę kosmetykom dla dzieci, ale tym NATURALNYM. Osoby dorosłe często sięgają po tego typu rozwiązania. Dlaczego więc nie wykorzystać dostępnych na rynku naturalnych kosmetyków dla dzieci?

Wiele powszechnie dostępnych kosmetyków przeznaczonych dla niemowląt i dzieci zawiera toksyczne substancje chemiczne, które mogą być szkodliwe dla delikatnej skóry i organizmu dziecka. Tu idealną alternatywą są dostępne na rynku kosmetyki naturalne (w tym także produkty ekologiczne), które nie zawierają syntetycznych substancji barwiących, zapachowych ani konserwujących. Takie kosmetyki z założenia nie powodują odczynów alergicznych na skórze dziecka. Piszę z założenia, ponieważ wiele dzieci jest jednak na coś uczulona. Warto pamiętać na co i unikać kosmetyków, w których składzie dana substancja może się znajdować. Naturalne kosmetyki zawierają jak sama nazwa wskazuje, substancje naturalne takie jak np. wyciągi roślinne, minerały, witaminy i środki natłuszczające. W ich składzie znaleźć można głównie organiczne olejki, glicerynę czy d-panthenol, o którym mamy tak często słyszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>