jaki kosmetyk dla dziecka wybrać?

Jak w temacie, wszystko zależy od rodzaju skóry dziecka i tego, w jakim wieku jest. Wiadome bowiem jest, że im maluch mniejszy, tym kosmetyk powinien być łagodniejszy. Skóra dziecka sama powinna zmierzyć się z otaczającym światem, a wszelkie ulepszacze w kosmetykach są w stanie tylko pogorszyć jej stan. Kosmetyki powinny mieć przede wszystkim atest Państwowego Zakładu Higieny. Świadczy on o zgodności listy składników zamieszczonej na opakowaniu z rzeczywistą zawartością preparatu. Nie ma więc mowy o jakimkolwiek zakłamaniu w etykiecie. Młody rodzic może więc być pewien, że dokonuje świadomego wyboru i znając potrzeby dziecka, nie narazi go na zbędne uczulenia czy wysypki. Dobrze, gdy konkretny kosmetyk posiada także atest Instytutu Matki i Dziecka czy Centrum Zdrowia Dziecka. Jeśli tego typu ośrodki polecają jakiś kosmetyk, to znaczy, że biorą odpowiedzialność za jego skład i bezpieczeństwo.
Kosmetyk dla najmłodszego członka rodziny powinien mieć naturalne pH. Tylko i wyłącznie wtedy dokładnie oczyszcza on skórę, pozostawia delikatną warstwę ochronną i zapobiega wysuszeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>