kosmetyki dla dzieci

Cześć! Wracam po nieco dłuższej przerwie z zapasem nowych tematów :) Jako, że jestem mamą, postanowiłam napisać kilka słów o kosmetykach dedykowanych właśnie tym najmłodszym. Dzieci to ogromna radość i warto pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Czym więc kierować się przy wyborze dziecięcych specyfików kosmetycznych?

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzać ich skład. Jeśli dziecko ma atopowe zapalenie skóry – temat jest zbyt rozległy i warto udać się do dermatologa. Gdy maluch nie ma problemów ze skórą, wybierzmy jeden z dostępnych kosmetyków, ale zwróćmy uwagę na jego skład. Nie może to być bowiem kosmetyk z barwnikami, sztucznościami i całą resztą „ostrych” dodatków, które zwyczajnie mogą podrażnić skórę naszego malca. Dziecięce kosmetyki na początku nie mogą zawierać sulfaktantów, czyli substancji pieniących, ani środków zapachowych. Wszystko po to, by zmniejszyć ryzyko podrażnień. Pamiętajmy też, by z ilością kosmetyków nie przesadzać. W pierwszych miesiącach życia kształtuje się naturalna bariera ochronna skóry, a stosowanie niewłaściwych kosmetyków, mogłoby zaburzyć ten proces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>