kilka mitów więcej na temat makijażu

Przechodząc od razu do rzeczy, wśród mitów na temat makijażu często powielanych w sieci, znaleźć możemy także takie kwiatki:

  • Nie pasuje do Ciebie czerwona szminka! – Dokładnie, może nie pasować, ale jej określony odcień. Czerwień ma setki odcieni, co zobaczyć możemy w pierwszej lepszej drogerii. Inny odcień pasować będzie do jasnej karnacji a inny do ciemnej. Wystarczy tylko go odpowiednio dobrać.
  • Konturówka? Jak sama nazwa wskazuje jest tylko do obrysowania warg! – Nic bardziej mylnego. Odpowiednio wykorzystana konturówka może śmiało zastąpić szminkę. Jest trwalsza i zazwyczaj ma efektywniejsze kolory.
  • Brwi w kolorze włosów to konieczność! – Ja tak akurat mam i nie zamierzam z tym robić niczego, zwyczajnie się cieszę. Jeśli jednak Ty posiadasz inny kolor włosów oraz odmienny kolor brwi (a tak z natury bywa bardzo często), nie musisz panikować. W ostatnim czasie wiele kobiet celowo farbuje sobie brwi, by wyglądały nieco inaczej. :)

Każdy makijaż to swego rodzaju dzieło sztuki, do którego za każdym razem musimy się przyłożyć. To, jak go wykonamy jest zależne od naszego zaangażowania oraz od tego, czy wiemy, czego dokładnie finalnie oczekujemy. Znając swoją cerę, jej koloryt i niedoskonałości, jesteśmy w stanie wykonać sobie najlepszy możliwy make-up. Pamiętajcie :)

N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>