Depilacja mechaniczna, czy jest skuteczna?

Kontynuując temat depilacji, warto poświęcić uwagę każdemu rodzajowi oddzielnie. Głównie ze względu na różnorodność form depilacji i efektu jaki możemy w jej konsekwencji uzyskać.

Depilacja mechaniczna, to ta przez lata używana przez większość kobiet. Ta z pozoru najwygodniejsza i najszybsza. Jednak to też jednocześnie depilacja z najkrótszym efektem „po”. Nie ma znaczenia, czy używasz maszynki do golenia czy może depilatora- włoski i tak odrosną, prędzej czy później.

O czym warto pamiętać sięgając po maszynkę do golenia?

Korzystając z maszynki ucinasz włosy tuż przy powierzchni skóry. Nie wpływasz w żaden sposób na obecną pod skórą cebulkę, co z automatu umożliwia włosom natychmiastowe odrastanie. 1-2 dni i depilacja jest konieczna do powtórzenia, jeśli chcemy mieć naprawdę gładką skórę.

Co umożliwia depilator? Depilator usuwa włosy wraz z cebulkami, dzięki czemu odrastają słabsze i bardziej miękkie. Tu efekt utrzymuje się znacznie dłużej, nawet 1-2 tygodnie. Korzystając z depilatora nie trzeba używać żeli lub kremów, co oznacza oszczędność czasu i pieniędzy.

Po co częściej sięgacie? Maszynkę czy depilator?

N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>