problemy z łzawiącymi oczami? Zwalcz go!

Ostatnio o workach pod oczami, a dziś o drugiej, bardzo męczącej dolegliwości. Nasze oczy często narażone są na działanie promieni słonecznych, zimno. Niestety, nie jesteśmy w stanie ich przed tym ochronić. W konsekwencji, oczy są zmęczone, puchną, a nawet łzawią.

Czy są sposoby na to, by oczy nie łzawiły? Jak najbardziej.

Sól fizjologiczna, jest dobra właściwie na wszystko. Gdy oczy łzawią, oznacza, że ich dno jest mocno wysuszone. Warto je więc przepłukać solą fizjologiczną (sprzedawaną w ampułkach) lub przegotowaną, letnią wodą. Oczywiście, nie należy to do najprzyjemniejszych, ale pomaga.

Zimne okłady są idealne, szczególnie dla osób, które pracują siedząc przed komputerem. Oczy są zmęczone, a łzawienie jest głównie wynikiem braku mrugania. Wtedy zimny, lecz nie lodowaty (!) okład, będzie dobrym rozwiązaniem. Nasze oczy muszą zwyczajnie odpocząć i zrelaksować się :)

Podobno, dobry wpływ na oczy, ma beta-karoten, zawarty głównie w marchwi. Warto więc pamiętać o pojawianiu się tego warzywa w diecie. Bynajmniej nie tylko ze względu na nasze oczy :)

Warto o to zadbać, aby na co dzień czuć komfort i funkcjonować normalnie.

N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>