ślubne wariacje: wybór sukni

Dziś małe tournee po typowo ślubnych tematach. W sieci pełno jest blogów, które poświęca się jedynie tematowi ślubu. Według mnie, to temat, na który należy poświęcić nieco czasu, dlatego zdecydowałam o krótkiej serii ślubnych wpisów.

Państwo Młodzi, decydując się na ślub, stają przed bardzo ciężkim zadaniem. Stres, przysięga małżeńska, lista gości, wybór sali weselnej i całej reszty, to nie lada wyzwanie. Uwierzcie. :) Wśród spraw związanych ze ślubem i weselem stricte, są także typowe, damskie sprawy, na które Panie zwracają szczególną uwagę.

4 najważniejsze elementy kobiecego looku ślubnego, to: suknia, wszelkie dodatki do niej, fryzura i makijaż. Kobieta tego dnia chce wyglądać wyjątkowo. To ma być JEJ DZIEŃ. Wszystko musi być więc dopięte na ostatni guzik, łącznie z garniturem dla przyszłego Męża. Nie ma co jednak ukrywać, że to jej wygląd spędza jej sen z powiek.

Do rzeczy.

Suknię należy wybierać najpóźniej na 6 miesięcy przed terminem ślubu. Dlaczego? W salonach suknie dostępne są zazwyczaj w jednym rozmiarze na model. W przypadku, gdy Panna Młoda upatrzy sobie suknię w rozmiarze 40, a sama jest szczupłych rozmiarów, salon musi domówić suknię dla niej. A to nie dzieje się od ręki. Do tego dochodzą przymiarki, poprawki i cała reszta ustaleń. 6 miesięcy jest jak znalazł. Mi udało się wyrobić w 4.

Rodzaje sukien ślubnych:

- model klasyczny: standardowa suknia, wyszczuplona na górze i rozkloszowana na dole. Z ramiączkami lub z całkowitym odcięciem.

- model a’la princessa: gorset i bardzo rozkloszowany dół. Druga po klasycznej formie, najbardziej znana wśród dostępnych sukien.

- model prosty: prosta, zwiewna suknia, bez rozszerzeń ku dołowi.

- model typu syrena: od niedawna bardzo modna,  dopasowana suknia, która rozszerza się od połowy ud lub od kolan.

- model typu empire: najczęściej z całkowitym odcięciem, z lejącego materiału. Odcięcie tasiemką podkreślać ma talię.

Jaki model wybrać? Według uznania, gustu i swojej wygody. Dla kobiet szczupłych, każdy model jest dobry, o ile dopasowany jest do wzrostu. Paniom o rozmiarach nieco większych, sugeruję model prosty lub klasyczny.

NO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>