ślubne wariacje: wybór dodatków.

Dodatki do sukni ślubnej podzielić można na kilka rodzajów. Tych mniej i bardziej istotnych. Ważne jest, aby wszystkie dodatki dopasowane były mniej więcej do sukni, ale także do sposoby bycia, stylu i cery Panny Młodej.

  1. Obuwie ślubne: niegdyś śnieżno białe. Obecnie odchodzi się od tego (uff!) i proponuje kolory wyraziste, odcinające się od sukni i nie sprawiające, że nogi wyglądają jak napuchnięte balony w białych zaciskach. Buty ślubne to kolory: beżowy, lila-róż, jasny piaskowy, kremowy, ecru, pozłacany czy posrebrzany. Rozmiar? Idealny, aby but nie uwierał w czasie wesela. Obcas? Najlepiej nie za wysoki, 7-8cm maksymalnie.
  2. Welon: krótki albo długi. W zależności od fryzury oraz sukienki. Często Panny Młode decydują się na wybór obu, aby mieć długi welon do Kościoła, a krótki na zmianę na wesele, oraz do rzucania w czasie oczepin. Dla mnie, to zbędny wydatek. Welon jest elementem typowo ślubnym. Warto mieć go na godzinę-dwie wesela, a później śmiało można z niego zrezygnować, aby móc swobodnie się bawić.
  3. Biżuteria: kolie- do sukienek prostych czy klasycznych, to piękny dodatek. Do innych modeli, w zależności od wykończenia sukni. Suknie zdobne, nie potrzebują dodatków tego typu. Tu wystarczające są: diademy (o ile Panna Młoda ma takie życzenie), kolczyki i bransoletki. Srebro, złoto, perły- wszystko pasuje, o ile zachowa się umiar.

Warto pamiętać o tradycji, związanej z ubraniem Młodej. Każda przyszła Żona, powinna mieć tego dnia na sobie: coś niebieskiego (podwiązka), coś pożyczonego, coś nowego oraz coś starego.

Dodatki powinny być więc skomponowane tak, aby wszystko pasowało i jednocześnie zahaczało o tradycję :)

N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>