zatrucie pokarmowe.

Temat dość nieprzyjemny, ale znany wszystkim. Zatrucia pokarmowe to schorzenia, które pojawiają się niezwykle często. Nie ma znaczenia, u jakiej płci i w jakim wieku są osoby, które się z tym borykają. Zatrucie pokarmowe jest wynikiem negatywnej pracy układu pokarmowego, a ten- może szwankować u dosłownie każdego. Do zatruć pokarmowych dochodzi u niemowląt, małych i dużych dzieci, dorosłych, a także osób starszych. Niestety, zatrucie pokarmowe jest wynikiem nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu pokarmowego, pochodzących ze spożycia pokarmu zakażonego bakteriami i drobnoustrojami. Każdy więc może się na to napatoczyć.

Czym charakteryzuje się takie zatrucie?

Objawy zatrucia pokarmowego to przede wszystkim: ból brzucha, wzdęcia, biegunka, ból głowy, mdłości, wymioty oraz często nadmierne wydzielanie śliny. Niekiedy pojawia się też gorączka. Można wyróżnić zatrucia, w których jedyną nieprzyjemną dolegliwością jest biegunka. Niestety, zdarza się też tak, że wszystkie wspomniane powyżej objawy nasilają się jednocześnie- a to nie jest łatwa przeszkoda do ominięcia.

Zatrucie pokarmowe jest bardzo niebezpieczne. Biegunka czy zbyt częste wymioty, mogą doprowadzić do nadmiernego wydalania z organizmu wody, a to prowadzi do odwodnienia. Dlatego tak ważne, by przy zatruciu spożywać dużą ilość wody [nie jakichkolwiek płynów, a wody].

Więcej o walce z zatruciem i zapobieganiu mu, w najbliższym wpisie.

N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>