szkodliwe działanie słońca na głowę.

Cześć :)

Ostatnio mowa była o nakryciach głowy, które poza tym, że komponują się świetnie z letnimi stylówkami, są niezbędne do zachowania zdrowego samopoczucia. Dlaczego? Kapelusze czy chusty mają przede wszystkim za zadanie chronić nasze głowy. Od lat nasze babcie i mamy mówiły- „załóż coś na głowę, bo udaru dostaniesz”. Taki argument kojarzę od najmłodszych lat i sama do tej pory o tym pamiętam, choć faktycznie- nie stosuję zbyt często nakrycia głowy w lato. To pewnie kwestia mojego przyzwyczajenia i uporu, ale chyba czas to zmienić.

Dlaczego nakrycie głowy jest tak bardzo dla nas istotne latem?

Słońce, poza tym, że wpływa często niekorzystnie na kondycję naszej skóry czy włosów, zwyczajnie przegrzewa nasz organizm. Pod wpływem słońca, może dojść do silnego przegrzania organizmu, kiedy ciało ma kłopot z regulacją temperatury. Nasza głowa nagrzewa się najbardziej, ze względu na jej ukrwienie, a to może nieść za sobą fatalne skutki. Do głównych objawów przegrzania (udaru) słonecznego, należy zaliczyć: ociężałość i ogólne osłabienie organizmu, wymioty, mdłości, nieprzerwany ból głowy i szum w uszach, dreszcze, a także krwotoki z nosa. Temperatura ciała podwyższa się, może dojść do omdlenia czy nawet zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza u dzieci i osób starszych.

Moja przestroga na zbliżające się lato- kapelusze, takie modne, są idealnym rozwiązaniem :) Pamiętajmy, że moda to także sposób na zdrowie.

N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>