zbędne kosmetyki?

Cześć :)

Dzisiaj dość kontrowersyjny, ale bardzo ciekawy temat. Chodząc od czasu do czasu po drogeriach, zastanawiam się po co i dla kogo, na półkach jest aż tyle kosmetyków? Odpowiadam sobie zazwyczaj- czepiasz się. ” To, że Ty jesteś minimalistką, nawet w tej kwestii, nie oznacza, że każdy unika kosmetyków jak ognia”.

Tak, to paradoks, ale używam minimalnej ilości kosmetyków34257612_s, nie z założenia, a z wygody. Jednak dziś nie o mnie :) Chcę poruszyć ten temat bo wiem, jak wiele kobiety zostawiają pieniędzy w kasach sklepów kosmetycznych, często zapominając o zdrowym rozsądku.

Kosmetyki, szczególnie dla kobiety, są istotnym i bardzo oczekiwanym elementem. Kosmetyki mają myć, odświeżać, nawilżać i pielęgnować naszą skórę. Dodatkowo zapewniać im efekt estetyczny, w przypadku kosmetyków do makijażu. Zgadzam się z tym w stu procentach, ale ilość koniecznych, ba- niezbędnych wręcz kosmetyków, ograniczyłam do 15-20 sztuk, góra. Zakładając już obecność żeli, balsamów, mydeł.

Pamiętajmy, że wygląd i funkcjonowanie naszej skóry, zależne jest od wielu czynników zewnętrznych, ale także od nas samych. Wśród podstawowych błędów, jakie popełniamy przy pielęgnacji skóry, znajdują się głównie: nie dokładnie wykonany demakijaż, pozostawiający resztki kosmetyków na skórze, nawet w nocy. Do tego dołożyć można NADUŻYWANIE KOSMETYKÓW kolorowych oraz tych o zbyt ciężkiej, zalegającej konsystencji.

Przy następnej okazji powiem nieco więcej o konkretnych produktach, które z założenia bardzo potrzebne, przy bliższym poznaniu- można uznać za zbędne.

N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>