problemy z gęstością włosów u mężczyzn.

Cześć.

Dzisiaj pozostajemy nadal w temacie męskich fryzur. Dlaczego? Uważam, że damskie sprawy związane z uczesaniem są stosunkowo częściej omawiane na polskich portalach, niż problemy mężczyzn. Wpis kieruję przede wszystkim do Panów, ale sądzę, że Panie także znajdą w nim inspirację. Niejednokrotnie nasi partnerzy, mężowie, ojcowie czy synowie, mają problemy z włosami. Temat jest na tyle delikatny, że większość Panów nie mówi o tym głośno.

Gęstość włosów z wiekiem ulega przerzedzeniu. Często nawet w okresie nastoletnim włosy są rzadkie, ale wtedy zależne jest to przede wszystkim od genów. Dodatkowo, na gęstość włosów, mogą wpłynąć różne czynniki, jak choćby zmiany chorobowe czy rozregulowania hormonalne, które dotyczą głównie kobiet, ale i u mężczyzn warto wziąć to pod uwagę. Hormony przede wszystkim kontrolują funkcje organizmu i strukturę włosów. Zdarza się, że z wiekiem włosy proste stają się kręcone a te w młodości zawijające się w loki – wyprostowują się. To samo dotyczy gęstości włosów, która niestety z wiekiem zwyczajnie się zmniejsza.

Co można zaproponować by włosy stały się gęstsze? Przede wszystkim, drodzy Panowie, stosujcie szampony odpowiednie dla swojej struktury włosa oraz ich koloru. Na rynku znaleźć można szampony dedykowany jedynie mężczyznom, z wyróżnieniem tych do włosów suchych, przetłuszczających się czy farbowanych.

Odpowiednia pielęgnacja skóry głowy także ma znaczenie, bowiem włosy pracują od samej cebulki, aż do nasady. Masaż skóry głowy czy zastosowanie domowych maseczek/odżywek nie wpłynie na włosy negatywnie, a jest szansa, że pomoże. Domowe sposoby sugerują tu wywar z liści pokrzywy, którym można od czasu do czasu myć włosy.

Pamiętajmy, że gęstość włosów nie jest rzeczą najważniejszą. Bardziej istotne jest to, czy włosy są zdrowe i nie mają tendencji do przetłuszczania.Wygląd estetyczny jest oczywiście ważny, ale nie powinien być życiowym priorytetem. :)

N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>