wpływ jedzenia na nasze samopoczucie.

Cześć :)

Święta za nami, zleciały w mgnieniu oka.. Jak tradycja nakazuje, rzekomo, trzeba jeść, jeść i jeszcze raz jeść. Wiadomo, każdy powinien znać swój umiar i powiedzieć STOP  w odpowiednim momencie. Nie chodzi już o przybranie dwóch czy trzech dodatkowych kilogramów czy o zwiększenie obwodu w pasie o kilka centymetrów. Przede wszystkim chodzi o nasze ogólne samopoczucie. Bowiem, drodzy Państwo, jedzenia wpływa na nas w bardzo dużym stopniu. „Jesteś tym, co jesz”- w tych słowach tkwi cała prawda, jeśli chodzi o oddziaływanie produktów spożywczych na ludzkie funkcjonowanie.

Nie będę pisać po raz kolejny o o różnorodności i regularności posiłków. Chciałabym głównie zwrócić uwagę na to, co jeść, by zwyczajnie dobrze się czuć. Przede wszystkim należy unikać nadmiernego spożycia tłuszczu. Margaryny, tłuste wędliny, smalec- warto zmienić na zdrowsze odpowiedniki, bazujące na tłuszczach roślinnych.

Warzywa strączkowe także mogą mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego organizmu. Alkohol, używki, napoje słodkie, czekolada, ciasta. Mogę wymieniać do jutra, a i tak nie dam rady wspomnieć o wszystkim.

Aby nasz organizm funkcjonował względnie prawidłowo, należy umiejętnie dobierać produkty do siebie i dbać o to, by nasza dieta była urozmaicona. Pamiętajmy, że ociężały organizm ze skłonnością do chorób, nie pomoże nam aktywnie wykorzystać życia. A, że życie jest tylko jedno, warto o nie zadbać.

N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>