garnitur- jaki wybrać?

Witam :)

Pozostając dalej w temacie związanym z modą męską, chciałabym poruszyć kwestią ubioru innego, niż codzienne wdzianko. Garnitur to najczęściej taki element garderoby czy taka odsłona, w której mężczyźni pokazują się niezwykle rzadko. Wielu Panów nosi garnitur jedynie od wielkiego święta, typu wesele czy bal. Są też mężczyźni, którzy garnitur noszą praktycznie codziennie, gdyż ich zawód tego wymaga.

Jak wybrać i dobrać odpowiedni garnitur?

Przede wszystkim w zależności od okazji. Najbardziej klasycznym i eleganckim garniturem, zakładanym na specjalne wyjścia, jest garnitur klasyczny (dwu lub trzyczęściowy, z prostymi kieszeniami). Zdecydowanie dobiera się do niego białe koszule. To garnitur dobry na ślub, komunię czy ważne wyjście. Drugi rodzaj skierowany jest do Panów, którzy „wyglądać” muszą na co dzień. Garnitur z przeznaczeniem roboczym/codziennym. Posiada otwarte klapy, najczęściej jest szary lub granatowy. Wiele portali informuje o kolorze brązowym. Nic bardziej mylnego, w biznesie kolor ten oznacza biedę. Ostatni, zdecydowanie najbardziej luźny, to garnitur sportowy. Tu obowiązuje pełna dowolność jeśli chodzi o koszule czy dodatki. Mankiety i kieszenie są większe, luźniejsze.

Każdy mężczyzna powinien w swojej szafie mieć te 3 rodzaje garniturów, które wymieniłam. Nawet jeśli nasza praca nie wymaga codzinnego noszenia, garnitur roboczy potrafi się przydać.

Dla wielu są to duże koszta, ale obecnie możliwe jest kupowanie garniturów w częściach. Może warto małymi krokami uzupełnić garderobę? Powodzenia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>