crossfit- co to jest i o co chodzi?! :)

Cześć.

Dziś kontynuacja trendów sportowych, za którymi w ostatnim czasie podążamy. Moda na to, by być szczupłym i zdrowym rozprzestrzenia się. Wśród osób dbająfotolia_78407511cych o siebie, pojawiły się także osoby trenujące „sport” o magicznej nazwie. CROSSFIT. Gdy pierwszy raz o tym usłyszałam, jakieś 1,5 roku temu, pomyślałam, że to coś związanego z siłownią. Nie mam pojęcia, dlaczego akurat to przyszło mi na myśl. Dopiero niedawno, gdy crossfit wszedł także jako temat do seriali czy filmów, zaczęłam czytać i dowiedziałam się, o co z tym właściwie chodzi.

Crossfit wszedł w życie jakieś 14-15 lat temu, w Stanach Zjednoczonych oczywiście. To specyficzny rodzaj sportu, w którym wysiłek opiera się na intensywnych ćwiczeniach, poruszających wszystkie partie mięśni jednocześnie. Nie chcę się wymądrzać, bo moja wiedza jest oparta jedynie na tym, co udało mi się usłyszeć czy przeczytać. Zgodnie z tym, wydaje mi się, że crossfit to pewnego rodzaju trening, bazujący na ogromnym wysiłku, bez chwili oddechu. Ma to za zadanie pobudzić do działania cały organizm.

Crossfit to podobno nie tylko sztanga. Uprawiać crossfit można biegając czy pływając. I tu dla mnie pojawia się nowa zagadka- jak to?

Jestem pewna, że to sport nie dla każdego. Potrzeba ogromnej siły, chęci i determinacji, by podołać. Znam kilka osób, które uprawiają crossfit i to, co udało mi się zaobserwować- oni się tym bawią, dla nich to pomysł na siebie i ogromna frajda.

A Ty? Co Ty sądzisz o crossficie?

N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>