Sama natura :)

Dzień dobry!

Przed nami jeden z ostatnich słonecznych dni, więc warto korzystać z pogody. Szczerze polecam, chociażby spacery, bo niedługo zima nas zastanie i ugrzęźniemy w domach w towarzystwie kubka z gorącą herbatą.. :)

Zastanawiałam się o czym warto wspomnieć na blogkosmetyki_naturalneu i stwierdziłam, że dość ciekawym tematem są naturalne kosmetyki. I nie mówię o tych kosmetykach, które są niby naturalne, ale sprzedają je wielkie koncerny kosmetyczne, które zajmują się produkcją wszelkiego rodzaju kosmetyków. Chciałabym wspomnieć o kosmetykach naturalnych z prawdziwego zdarzenia. Takich, które możemy przygotować same w domu.

I tutaj mamy pełną dowolność. Ze składników, które znajdziemy w domu, możemy wyczarować przeróżne maski, mazidła i toniki. Możemy stworzyć całą gamę kosmetyków, bez wychodzenia do drogerii. Ja do tej pory korzystałam jedynie z kilku przepisów na maseczki, ale tonik oczyszczający do twarzy też mnie zastanawia. Może z czasem się zdecyduję.

Dlaczego warto robić kosmetyki samemu? Coraz więcej osób narzeka na alergie związane ze środkami chemicznymi czy kosmetycznymi. Często szukamy w sklepach dermokosmetyków, aby uchronić swoją skórę od alergii. Niestety, ceny potrafią zwalić z nóg. Dlatego warto czasami poświęcić chwilę czasu i zrobić coś samemu. Zalet jest mnóstwo. Zaoszczędzone pieniądze, pewność składników w środku kosmetyku i przede wszystkim.. niezły ubaw i satysfakcja :)

Przy następnym spotkaniu z Wami, napiszę kilka „przepisów” na niedrogie i zrobione domowymi sposobami kosmetyki.

Tymczasem, do zobaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>